Urządzanie domu według feng shui

Nasze szczęście znajduje się w naszych rękach. Jeśli dobrze urządzimy mieszkanie, możemy w ten sposób przyciągnąć zdrowie, bogactwo i powodzenie.

Starożytna chińska mądrość

Chińczycy wierzą, że energia, która otacza człowieka, wpływa nieustannie na jego los. Skąd bierze się ta energia? Na przykład z przedmiotów oraz ich ustawienia. Dlatego powstało feng shui – niezwykła sztuka aranżacji wnętrz. Według tej starożytnej tradycji nawet niewielkie zmiany wprowadzone w pomieszczeniach mogą spowodować ogromne zmiany w życiu. Dzięki prawidłowemu manipulowaniu przedmiotami takimi jak meble i dekoracje wpływa się na energię panującą w pomieszczeniach, a tym samym także na swoją sytuację życiową, na przykład relacje z rodziną lub finanse.

Jak nauczyć się feng shui?

Ponieważ ta metoda urządzania wnętrz zawiera wiele szczegółowych informacji warto sięgnąć po dobre książki o feng shui, które będą zawierać dokładny opis prawidłowego wystroju wszystkich pomieszczeń w domu.  Dostępne są także różnego rodzaju kursy oraz warsztaty. Ważne jednak, żeby nie wprowadzać zbyt szybko zmian w wystroju domu lub mieszkania – zbyt radykalne mogą spowodować nieprzewidziane, trudne do opanowania zawirowania w życiu.