Trzy najbardziej lubiane lektury w czwartej klasie szkoły podstawowej

Czytanie lektur to dla wielu dorosłych jedna z największych traum dzieciństwa. Są jednak takie lektury, które naprawdę chce się czytać. Oto trzy najpopularniejsze lektury w czwartej klasie szkoły podstawowej, o których ciężko zapomnieć i które przywołują wiele miłych wspomnień.

Pinokio

Książka Carlo Collodi Pinokio to jedna z najbardziej znanych książek dla dzieci. Autor opisuje w niej niezwykłe losy drewnianego chłopca, stworzonego przez Gepetto. Historia ta uczy dzieci nie tylko tego, że kłamstwo nie popłaca, ale także wielu innych ważnych życiowych prawd. Pinokio dorobił się już wielu nowych wersji, a także kilku ekranizacji kinowych, między innymi historią tą zajął się Walt Disney. Pinokio książka to lektura obowiązkowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Akademia Pana Kleksa

Akademia Pana Kleksa to fantastyczna książka Jana Brzechwy, którą dzieci wprost ubóstwiają. Przedstawia ona postać tajemniczego Pana Kleksa, który nie wie co to nuda i brak ciekawego zajęcia. Akademia Pana Kleksa doczekała się nawet swej filmowej interpelacji ozdobionej pięknymi, wesołymi piosenkami, szczególnie łatwo zapadającymi w pamięć.

Opowiadania z Doliny Muminków
Książka T. Jansson opowiada historię magicznej doliny, w której żyją różne dziwne stworzenia, między innymi urocze Muminki. W Opowiadaniach z Doliny Muminków przeczytać można o ich niecodziennych przygodach, przyjaźni i niesamowitych pomysłach.