Home / Książki / Piaskowe malowanki dla dzieci
single

Piaskowe malowanki dla dzieci

malowanki dla dzieciWśród produktów stworzonych dla najmłodszych, coraz bardziej popularne na polskim rynku stają się piaskowe malowanki dla dzieci. Jaka jest idea tego produktu i czy może on pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka? Informacje na ten temat znaleźć można poniżej.

Z czego składa się piaskowa malowanka?

Wśród produktów, malowanki dla dzieci odgrywają szczególną rolę – wielu specjalistów od wychowania zwraca uwagę, że mogą one pełnić ważną rolę w procesie rozwoju wyobraźni młodego człowieka. Taka jest też idea piaskowych malowanek dziecięcych. W skład zestawu wchodzą tekturowe podładki, worki z piaskiem w różnych kolorach, patyczek (służący do podważania elementów obrazka) oraz instrukcja. Malowanka jest ponacinana – z pomocą patyczka ściąga się z niej warstwę, która przykrywa klej. Następnie na klej nakłada się piasek, tworząc obraz.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat piaskowych malowanek?

Zabawa ta przeznaczona jest dla dzieci w wieku około 5/6 lat, ale nawet młodsze dzieci mogą (z pomocą rodziców) mogą korzystać z tego typu malowanek. Co zapewne może być ważne dla wielu rodziców – piasek użyty w tego rodzaju produktach nie brudzi rąk, mebli czy podłogi, i bardzo łatwo można usunąć go za pomocą szmatki. Zabawa ta – oprócz rozwijania wyobraźni – może również okazać się pomocna w doskonaleniu manualnych zdolności dziecka.

Post Tagged with ,