Home / Książki / Lekkie książki na wakacje
single

Lekkie książki na wakacje

Wakacje sprzyjają czytaniu lekkich lektur. Oczywiście miłośnicy poważnej literatury mogą zabrać opasłe tomy do swoich walizek, jednak z pewnością trudno będzie im się skupić na treści, kiedy będą rozleniwieni leżeć na słonecznej plaży. Na wakacyjne wojaże warto zabierać trochę inną literaturę.

Książki romanse

Ulubiona wakacyjna lektura wszystkich kobiet to książki romanse. Nie da się ukryć, że tego typu książki potrafią skłonić do marzeń o wakacyjnych podbojach sercowych. Miłosne historię zawsze dobrze się czytają, każda duża księgarnia ma na swoich półkach mnóstwo tego typu tytułów. Warto poczytać kilka recenzji, zanim do swojej wakacyjnej walizki spakuje się jakiś egzemplarz. Im bardziej wciągająca fabuła, tym przecież lepiej.

Kilka propozycji znajdziesz tutaj: https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Romans,2196950,k.html

Kryminały

Kryminały to kolejny najlepszy rodzaj literatury wakacyjnej. Nawet najnudniejsze wakacje mogą zostać uratowane, jeżeli do swojej walizki spakuje się kilka ciekawych kryminałów. Poza tym, kiedy już brakuje pomysłów na to, jak spędzać swój wolny wakacyjny czas, książka jest zawsze dobrym wyborem. Romanse są uwielbiane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, zatem aby było po równo, każdy może włożyć do swojej walizki jeden kryminał.

Poradniki psychologiczne

Wakacje to doskonały czas na to, aby zapoznać się z kilkoma hitowymi poradnikami psychologicznymi. Półki w księgarniach aż uginają się od tego typu literatury, trzeba jednak przyznać, że niektóre pozycje są naprawdę warte poznania. W tym roku szczególnie popularne są te, które mówią o minimalizmie i świadomym życiu.