Czy można pokonać chorobę naturalnymi sposobami?

Z roku na rok coraz więcej osób skarży się na dolegliwości i choroby, z którymi nie radzą sobie lekarze i medykamenty zakupione w aptece. W takiej sytuacji często decydują się na zapoznanie z możliwościami, jakie daje natura. Jednak chcąc poznać lecznicze właściwości roślin czy ziół a także chcąc dowiedzieć się, jak sobie nimi nie zaszkodzić, każdy z nas potrzebuje wskazówek.

Tych wskazówek udzieliła nam w swojej książce polska autorka Stefania Korżawska, określając je mianem drogowskazów zdrowia. Była to kobieta, która uczyniła z ziołolecznictwa pasję i sposób na życie. Dzięki wyjątkowej wrażliwości jej książki na temat roślin są wyjątkowe a język, którym się posługuje sprawia, że chce się spróbować każdego z podanych przez nią sposobów.
Życie w zgodzie z naturą nie jest prostą sprawą – wymaga dużej samodyscypliny i pracowitości. O wiele łatwiej jest pójść do sklepu i kupić gotowe herbatki czy inne mieszanki, niż własnoręcznie zebrać odpowiednie zioła i je ususzyć. Z drugiej strony jednak trud włożony w zdobycie i przygotowanie odpowiednich preparatów często zwraca się z bardzo dużą nawiązką. W „Drogowskazach zdrowia” Stefania Korżawska uczy nas, jak za pomocą ziół i natury powrócić do zdrowia i pokonać chorobę.