Książki motywacyjne – „Zjedz tę żabę”

 

Przyszedł czas na prawdziwą „perłę” z dziedziny książek motywacyjnych. „Zjedz tę żabę” zna praktycznie każdy, nawet ten, kto niekoniecznie interesuje się samorozwojem, a jest bibliofilem. To po prostu klasyka w swoim gatunku.

kobieta czytaTym razem autor skupia się na pojęciu, jakim jest organizowanie swojego czasu i zarządzanie nim. Tytułowa „żaba” to nic innego, jak zlecenie w pracy lub sprawa życia codziennego, które są dla nas wyjątkowo niekorzystne, trudne do przebrnięcia i odkładamy je na bliżej nieznane „kiedyś”. Każdy niejednokrotnie z taką trudnością musiał się zmierzyć.

Lenistwo to choroba cywilizacyjna. Podczas, gdy nie musimy nawet odrywać przysłowiowych czterech liter od kanapy, by przełączyć kanały w telewizorze, czy zapłacić rachunek, ono nas dopada i rozwija się w naszym umyśle w najlepsze. Z drugiej strony znowu człowiek nie ma na nic czasu, żyje w wiecznym biegu i na samą myśl o czekającej go batalii, odechciewa mu się absolutnie wszystkiego. Jak w tej sytuacji zorganizować czas, jak zmotywować się do działania i stawić czoła wyzwaniom? Tracy ma dla nas przepis na efektywne działanie.

Być może dla znawców tematu, którzy książki motywacyjne maja w jednym palcu, a do tego liczne szkolenia z coachingu za sobą, pozycja ta nie będzie niczym odkrywczym. Jednak dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z samorozwojem, będzie ona prawdziwym przełomem i świetną podstawą, na której będą mogli oprzeć swoje dalsze poszukiwania.