Polskie komiksy popularne wśród polskich emigrantów

Wiele osób, które opuściło Polskę i zamieszkało w Wielkiej Brytanii utrzymuje kontakt z językiem polskim i polską kulturą poprzez literaturę. A bardzo popularnym gatunkiem jest komiks. Choć przez wielu niezbyt ceniony, komiks to ta forma literatury, która również ma swoje zalety i może przekazywać te same wartości, co słowo pisane, z tym że towarzyszy temu ilustracja.

Renesans komiksu w Polsce i na świecie

Znawcy gatunku doskonale to wiedzą, ale ktoś, kto nie śledzi na bieżąco rynku komiksów, może nie wiedzieć, że komiksy to nie tylko serie obrazków z amerykańskimi superbohaterami, ale też ambitne pozycje, których celem jest nie tylko bawić, ale i uczyć. W ostatnich latach pojawiło się wielu młodych i obiecujących polskich autorów, a stworzenie przez nich bohaterowie to wielowymiarowe postacie, którym nie brakuje nic w porównaniu do bohaterów literatury pięknej.

Warto sięgnąć po polskie komiksy

Dziś nie jest już problemem zdobyć polski komiks na Wyspach Brytyjskich. Można je nabyć albo w polskich księgarniach stacjonarnych, albo internetowych, które specjalizują się w wysyłce na Wyspy. Wybór komiksów jest bardzo szeroki. A trzeba pamiętać, że komiks to gatunek, który nie jest zarezerwowany tylko dla nastolatków. Mniejsze dzieci oraz dorośli również znajdą polskie komiksy dla nich przeznaczone. Można wybrać zarówno spośród pozycji nowych, jak i ponadczasowych klasyków, które są systematycznie wznawiane.