Instrukcja życia

Niektórzy żyją w szybkim tempie i nawet nie zauważają, że czyni ich to nieszczęśliwymi. Inni natomiast po prostu nie wiedzą, jak się zatrzymać. Rozwiązanie zdaje się dostarczać Eckhart Tolle w Potędze Teraźniejszości.

Jak osiągnąć spokój?

Wydaje się, że od wieków celem większości szkół filozoficznych było znalezienie sposobu na to, aby móc żyć spokojnie, bez lęków, w zgodzie ze sobą samym. W książce potęga teraźniejszości znajduje się swego rodzaju kompendium wiedzy jak żyć, by odczuwać spokój. Autor przekonuje, że najważniejsze jest, aby skupić się na tym, co dzieje się teraz, zamiast na przykrych wydarzeniach z przeszłości. Nie warto również przesadnie dużo myśleć o przyszłości, która dopiero nadejdzie.

Kim jest Eckhart Tolle?

Autorem książki potęga teraźniejszości jest Eckhart Tolle. Pisarz ten jest psychologiem oraz filozofem, który edukację pobierał na brytyjskich uniwersytetach, między innymi w Cambridge. Zawartość książki autora jest efektem wieloletnich poszukiwań i poznawania przeróżnych filozofii oraz religii. Niezależnie od orientacji filozoficznej czy też religijnej można się z tej książki wiele nauczyć. Jest to bez wątpienia pozycja dla każdego, kto szuka odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.