Opis Książki „Bądź sprawny jak lampart”

Świat fitnessu cały czas się rozwija i tak jak kiedyś wszyscy znali pewne techniki ćwiczeń, które były przekazywane głównie za pomocą słów mówionych, tak teraz większość rzeczy znajduje się w internecie i w książkach. Bardzo dużo osób, które kiedyś prowadziło badania na jakiś temat, teraz wydaje książki żeby przekazać wiedzę młodzieży, która chce się uczyć z zakresu fizjoterapii, treningu siłowego.

Książka „Bądź sprawny jak lampart”

Książka została napisana w 2016 roku, więc jest to dość nowe wydanie i większość osób może być pewna, że wiedza, która się tam znajduje jest nowa i potwierdzona badaniami. Została ona napisana przez Kelly Starrett oraz Glen Cordoza i posiada prawie 500 stron.

Zadania książki „Bądź sprawny jak lampart”

Ma ona na celu pokazać ludziom tajniki ruchu, a także jak dobrze można stać się osobom mobilną. Mobilność w tym przypadku to po prostu poprawnie wykonywany ruch. Każdy staw ma swój określony zakres ruchu, który powinien potrafić wykonać. Czasami zdarza się, że taki ruch można wykonać, jednak można także zauważyć, że ciało kompensuje ten ruch, czyli na przykład zaokrągla plecy, ciało pomaga sobie w ten sposób. Jeśli jest ktoś w stanie wykonać każdy ruch bez kompensacji to jest w 100% mobilny. Jednak takich osób jest bardzo mało, bo tryb życia często to warunkuje. Osoby, które pracują przed komputerem i siedzą 8 godzin dziennie na pewno będą miały problemy z pewnymi ruchami i powinny się mobilizować.