Wspomnienia gracza giełdowego

Przechadzając się po jednej z brytyjskich księgarni, wśród literatury obcojęzycznej znalazłam ciekawą pozycję książkową, którą postanowiłam kupić. W związku z tym, że jestem Polką na stałe zamieszkująca Wielką Brytanię każdorazowo, kiedy chcę kupić książkę w języku polskim, muszę jej szukać właśnie wśród literatury obcojęzycznej.

Kilka słów o tym, jaką książkę kupiłam

Wspomniana powyżej książka, która nie umknęła mojej uwadze jest zatytułowana „Wspomnienia gracza giełdowego”, a napisał ją Lefevre Edwin. Pozycja ta, to nic innego jak biografia jednego z najwybitniejszych graczy giełdowych wszechczasów.

Z pozoru książka wydała mi się interesująca, jednak nie przypuszczałam, że wciągnie mnie aż do tego stopnia. Z jednej strony styl językowy jakim została napisana powoduje, że czyta się ją bardzo przyjemnie. Ponadto sposób ukazania psychiki graczy giełdowych, ich zachowanie, a także podejmowane próby manipulowania rynkiem są absolutnie fascynujące, gdyż budzą wiele emocji również w czytelniku.

Komu polecam zakupioną przez siebie pozycję?

Otóż moja odpowiedź na to pytanie brzmi – każdemu, kto gustuje w literaturze o aspekcie psychologicznym. Wspomnienia gracza giełdowego, to również świetny wybór dla osób, które na co dzień interesują się grą na giełdzie i ją praktykują. Jak się okazuje pewne zachowania i taktyki nie zmieniają się w tek kwestii od lat, dlatego niewątpliwie warto je zgłębić.