Zołza kontra grzeczna dziewczynka w książce Sherry Argov

Kilka lat temu sensacją na rynku wydawniczym była pozycja autorstwa Sherry Argov Dlaczego mężczyźni kochają zołzy. Autorka przedstawia w niej obraz kobiety, która dzięki pewnym cechom charakteru jest w stanie osiągnąć wszystko czego chce od życia. W opozycji do zołzy przedstawiona zostaje grzeczna dziewczynka. Czym różnią się te dwa typy kobiet?

Krótka charakterystyka grzecznej dziewczynki

Według Sherry Argov grzeczna dziewczynka to kobieta, która całą siebie jest w stanie poświęcić, za nawet chwilowe zainteresowanie ze strony mężczyzny. Gdy poznaje nowego mężczyznę całkowicie podporządkowuje swój tryb życia tej znajomości. Przestaje widywać się z przyjaciółkami czekając wciąż na telefon od wybranka. Rezygnuje również z ulubionych czynności – woli każdą wolną chwilę poświęcić partnerowi. Jaki jest efekt takich działań? Z pewnością nie zaprowadzą one przed ołtarz – mężczyzna szybko poczuje się osaczony i czym prędzej ucieknie jak spłoszony szczeniak.

Zołza – twarda babka na każdą okazję

W książce Dlaczego mężczyźni kochają zołzy Sherry Argov  można zobaczyć również przeciwieństwo grzecznej dziewczynki. Jest nim tytułowa zołza, czyli twarda babka, która dokładnie zna reguły gry i wie jak postępować z mężczyznami, aby ich nie spłoszyć. Twarda babka żyje własnym życiem, nie narzucając się partnerowi. Sama wyznacza daty spotkań, zamiast czekać z utęsknieniem na jakiś znak od ukochanego. Wie, że tego kwiatu jest pół światu – zna swoją wartość i nie pozwoli się poniżać.