Utopić nerwy w kolorach

Można zauważyć, że w ostatnich latach pojawiła się moda na kolorowanki dla dorosłych. Z jakiego powodu antystresowe kolorowanki zyskały aż taką popularność? Zwykła, przejściowa moda, a może autentyczny sposób na poradzenie sobie ze stresem?

Coś więcej niż kolorowanka

Kolorowanka antystresowa to- jak mogłoby się wydawać- zwykła kolorowanka, tylko dostosowana do możliwości osoby dorosłej. Jej poziom trudności znacznie różni się od wersji dziecięcej. Tematyka pozostawionych do wypełnienia obrazków jest dostosowana w ten sposób, aby przenieść nas w inny świat, zupełnie oderwać od codzienności. Dorośli, którzy w przypływie mody zdecydowali się na zakup kolorowanki antystresowej, potwierdzają jej kojące działanie. Wiele badań udowodniło, że wszelkie dziecięce zabawy doskonale działają na osoby dorosłe

Jak to działa?

Badania nad seryjnymi mordercami wykazały, że większość z nich nie miała w dzieciństwie możliwości zabawy, wnioskuje się zatem, że wpłynęło to na ukształtowanie się u nich cech patologicznych. Idąc tym tropem można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że aktywności typowo dziecięce okazują się dla ludzkiej psychiki wyjątkowo kojące, również ze względu na przyjemne wspomnienia związane z samą zabawą. Kolorowanki antystresowe zapoczątkowały pewien bardzo interesujący trend na dziecięce formy spędzenia czasu wśród dorosłych. Lepienie z plasteliny, modelowanie, obozy bez dostępu do internetu- dorośli szukają ukojenia swoich nerwów czerpiąc z obserwacji dzieci i pozytywnych wyników eksperymentów z kolorowankami. Wszystko z bardzo dobrymi rezultatami.