„TYLKO CIEBIE CHCĘ”- DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Trudno jednoznacznie określić grupę docelową książki „Tylko ciebie chcę”. To druga część powieści „Trzy metry nad niebem”, którą napisał włoski literat Federico Moccia. książka z pewnością nie jest typowym romansem, lecz nawet miłośnicy klasyki mogą się pokusić o jej przeczytanie, chociażby po to, by móc samodzielnie wytropić miejsca, w których następuje odejście od konwencji.

„Tylko ciebie chcę” opisuje dzieje Stepa, młodego chłopaka, który wrócił do Rzymu po wielu miesiącach nieobecności i rozpoczął pracę w lokalnej telewizji, a także wdał się w romans z Gin, choć wciąż w pamięci ma Babi, swą dawną wielką miłość.

Tajemnica

Stepowi i Babi od początku towarzyszyły niesprzyjające okoliczności oraz tajemnica, która, jak to zwykle z tajemnicami bywa, musi dojrzeć, by mogła zostać ujawniona. W pierwszej części powieści Step i Babi rozstali się w niewyjaśnionych okolicznościach, więc odbiorca spodziewa się kontynuacji ich losów, tymczasem książka „Tylko ciebie chcę” (https://ksiegarnia.pwn.pl/Tylko-ciebie-chce,68724553,p.html) jest niemalże w całości poświęcona Stepowi i jego doświadczeniom z nową kobietą. Babi jest tu postacią raczej marginalną. Książka jest zatem na pewno dedykowana osobom lubiącym nieszablonowe rozwiązania oraz tym, którzy uwielbiają wcielać się w rolę detektywów i tropić skomplikowane intrygi, oraz rozwiązywać powieściowe łamigłówki.

Brutalizm

Powieść może przypaść do gustu także miłośnikom realizmu i nieomijania tematów trudnych, nawet w powieści romansowej. W książce włoskiego autora mnóstwo jest takich momentów. W śmiały sposób pisze się tu o seksie, ludzkich instynktach, namiętnościach, pragnieniach, wszystkim tym, co może boleć lub zawstydzać, lecz stanowi de facto prozę życia.