Promowanie polskiej historii i kultury za granicą – polska księgarnia w UK

uk

Polska kultura, w tym literatura i współczesne formy, takie jak film, charakteryzują się dużym bogactwem. Bardzo ważne jest promowanie tego dziedzictwa kulturowego nie tylko w kraju, ale również za granicą. Dotyczy to zwłaszcza zagranicznej Polonii, dla której jest bo bardzo ważna forma kontaktu z Ojczyzną. Warto także promować naszą rodzimą kulturę, sztukę i literaturę wśród mieszkańców innych państw.

Poznawanie kultury Polskiej poprzez film i książkę

Bardzo ważną rolę odgrywają tu różnego rodzaju stowarzyszenia, a także firmy, takie jak polska księgarnia w UK. Dzięki niej możliwe jest upowszechnianie polskiej literatury – zarówno tej klasycznej, na przykład Trylogii Sienkiewicza, jak i bestsellerów współczesnych polskich pisarzy. W polskiej księgarni w UK znajdziemy też wiele książek dotyczących polskiej historii, w tym historii najnowszej, która często jest jeszcze mało zanana, zwłaszcza za granicą. Księgarnia polska w UK oferuje również wiele wartościowych tytułów filmowych, zrealizowanych przez cenionych polskich reżyserów.

Nie tylko książki polskie

Oczywiście polska księgarnia w UK będzie oferować nie tylko polskie książki, ale również wiele wartościowych tytułów zagranicznych, czy to w oryginalnym wydaniu, czy też w wydaniu polskim. Zapewnia to też łatwiejszy dostęp do niektórych tytułów książek, czy filmów, które dopiero weszły na rynek wydawniczy i są dostępne na razie jedynie w języku angielskim.

Najpopularniejsze polskie księgarnie: