Najpopularniejsze książki dla młodzieży

Książki dla młodzieży to osobna kategoria wśród beletrystyki. Wyróżniają się one specyficznym doborem bohaterów, ich problemów, z którymi zmuszeni są się zmagać, sposobem prowadzenia narracji oraz typowo młodzieżowym słownictwem, jakim musi posługiwać się autor chcąc wzbudzić zainteresowanie swojego nastoletniego czytelnika. Wśród książek dla młodzieży, na księgarnianym rynku pojawiło się kilka bestsellerów światowych.

Czarodziej w okularach

Bezapelacyjnie, największym hitem wśród książek dla młodzieży okazała się seria J.K.Rowling o czarodzieju noszącym charakterystyczne czarne okulary – Harrym Potterze. To książki młodzieżowe, które opowiadają fantastyczne przygody młodego maga, który zmaga się z siłami zła. Łączą w sobie zarówno tematykę przyjaźni, jak i wartką akcję, która rozbudza wyobraźnię i zainteresowanie.

Trylogia Zafona

Mniej popularna, ale także uznana na całym świecie jest trylogia Zafona, na którą składa się: Książę Mgły, Pałac Północy i Światła września. To wspaniałe dla młodzieży książki, które bazują na tajemniczych i nieco strasznych historiach. Oscylują one na pograniczu oniryczności i jawy, a także przygody i horroru dla młodzieży. Akcja przez cały czas trzyma w napięciu i nie pozwala oderwać się od lektury.