Książki o grach – czemu dziecko powinno je czytać?

Przez ostatnie lata gry, a w szczególności gry wideo, w rozumieniu ogółu, przychodziły różne fazy, aż do zauważenia tego, że gry są jednym z wielu elementów kultury, jak filmy czy książki. Rynek gier jest coraz większy i ma niebagatelny wpływ na inne gałęzie kultury. Między innymi z tego powodu, powstały liczne książki na temat gier wideo, a także takie związane bezpośrednio z konkretnymi tytułami. Czy warto zainteresować się taką literaturą?

Dlaczego książki o grach mogą być pomocne?


Obecnie książki kojarzą się różnie. Młode pokolenie, jak pokazują statystyki, jest coraz mniej zaciekawione czytaniem. Mimo że jest to przecież świetna forma rozrywki i rozwijania wyobraźni. Problemem jednak jest to, że dzieci często nie czytają tego co tak to pewno ich interesuje. Dlatego książki na temat gier wideo, a także opowieści, które są powiązane bezpośrednio z fabułą gier to świetne rozwiązanie. Szczególnie dla dzieciaków, które będą mogły zagłębić się w uniwersum ulubionego świata.

Być może książka Minecraft albo książka o tematyce gier wideo, nie jest najbardziej poszerzającą horyzonty lekturą. To fakt, ale czy nie jest to jedna z ciekawszych form rozrywki, która jednocześnie bardzo dobrze rozwija umysł, szczególnie młodych dzieci? Książki nie muszą być nudne i warto pokazać najmłodszym, żeby nie zrażali się do nich zanadto. To ważne, szczególnie przed przystąpieniem do pierwszych lektur szkolnych. Dlatego takie książki, jak książki Minecraft czy inne lektury na temat gier to świetne podwaliny, pod zapoznanie dziecka z literaturą.