Książki fantasy i ich ekranizacje kinowe

wadca-piercieni_186933Książki fantasy bardzo często brane są przez reżyserów filmowych jako podstawa do nakręcenia filmu. Czasami są to bardzo wierne kopie, innym razem znane nam będą tylko imiona bohaterów, a reszta zostanie zmieniona.

Najczęściej komentowaną jest ekranizacja trylogii „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena stworzona przez Petera Jacksona. Potrafił on pokazać światy Śródziemia i jego mieszkańców w sposób wyjątkowo zadowalający fanów serii.

George R.R. Martin i jego „Gra o Tron” również są ciekawie zrealizowaną pozycją. Warto wiedzieć, że twórcy serialu zapowiadają, że skończy się on szybciej niż zostanie napisana ostatnia książka. Fani książek dość często zarzucają twórcom hitu HBO niepodążanie ścieżką bohaterów zapisanych w książkach, a wręcz wymyślanie nowych scen, postaci i zabijanie bohaterów, którzy w książkach żyli i odgrywali dużą rolę.

Kultową pozycją jest również „Harry Potter” J.K. Rowling zekranizowany z rozmachem. Seria filmów odniosła równie wielki sukces jak książki. Tutaj obyło się bez wyraźnych zmian w scenariuszu względem książek.

Aktualnie największe emocje wzbudza ekranizacja telewizyjna w postaci serialu stacji MTV serii książek „Shannara Chronicles” autorstwa Terry’ego Brooks’a. Serial ma zadebiutować w 2016 roku.