Kalendarz w UK

W życiu wielu ludzi istotną rolę odgrywa kalendarz książkowy, w którym możemy zaplanować sobie dzień od godziny 6 rano to 22 wieczorem. W związku z tym, że szybko żyjemy zapominamy o umówionej wizycie u fryzjera czy o firmowym spotkaniu z przedstawicielem ważnego przedsiębiorstwa.

kalendarz2Oferujemy kalendarz UK, w którym zapisane są wszystkie święta obchodzone w tym kraju. Będziecie mogli ustalić sobie urlop z uwzględnieniem świąt i udać się na dłuższe wolne, a zatem jakie dni w Wielkiej Brytanii są wolne od pracy?

Oczywiście, jak w każdym kraju dniem wolnym od pracy jest 1 stycznia. Kolejny dzień wolny od pracy to Wilki Piątek. Dzień Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia śmierć Jezusa na krzyżu. Poniedziałek Wielkanocny jest również dniem wolnym od pracy jak w większości krajów. Early May Bank Holiday, czyli święto bankowe to dzień wolny od pracy, jest obchodzone na początku maja, nie jest natomiast określony prawnie jako dzień wolny. Spring Bank Holiday to także święto bankowe, które obchodzone jest pod koniec maja. Jest jeszcze jedno święto bankowe, które obchodzone jest pod koniec sierpnia, a nosi nazwę Summer Bank Holiday. Boxing Day to święto obchodzone w Wielkiej Brytanii, jest tradycyjnym dniem ogromnych, poświątecznych wyprzedaży, zwykle wypada 26 grudnia. Ustawowo dniem wolnym od pracy jest także 25 grudnia, jeśli wypadnie w sobotę lub w niedzielę jest przenoszone na poniedziałek.