Jakie książki kryminalne warto czytać

Powieści kryminalne to – obok romansów i fantastyki – jedne z najchętniej czytanych rodzajów książek. Czytelnicy lubią je za dreszczyk emocji, tajemnicę i intrygę, w której uczestniczą, czytając kryminał. Najlepsza książka kryminalna to taka, której nie chce się odkładać, zanim się jej nie skończy.

Najlepsze książki kryminalne skandynawskich autorów

Jeśli chcemy dostać kryminalne książki (https://edugaleria.pl/wyszukiwarka/szukaj/k/ksiazki/kryminal_i_sensacja/26) naprawdę mrożące krew w żyłach i dające mocną dawkę adrenaliny, to warto sięgnąć po autorów ze Skandynawii. To na ich podstawie powstają świetne seriale. Jednym z najbardziej „płodnych” autorów jest Jo Nesbø, który stworzył rewelacyjny cykl z Harrym Holem – niepokornym policjantem, rozwikłującym straszne zbrodnie. Do miana „najlepsza książka kryminalna” może pretendować kryminał autorstwa Camili Grebe, „Łowca cieni”. Autorka wnosi kryminały na nowy poziom, prezentując w nich szerokie tło społeczne.

książka kryminalna

Kryminalne książki polskich autorów

Kryminały polskie stały się popularne dzięki takim autorom jak: Wojciech Chmielarz, Zygmunt Miłoszewski, Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz. Szczególnie chętnie czytana jest seria o pewnej siebie, pięknej prawniczce Joannie Chyłce – rozpromowana przez serial, który powstał na kanwie kolejnych powieści Mroza. Książki kryminalne tych autorów oprócz ciekawej intrygi, pokazują też pewien wycinek życia w Polsce, z charakterystycznymi dla kraju problemami.

Najlepsze książki kryminalne to te zatrzymujące czytelnika w fotelu na długie godziny. Przedstawiają tajemnice i zagadki, których przyczyny i zakończenie trudno zgadnąć i mają tak świetnie zaprezentowanych bohaterów oraz tło akcji, że czyta się je z zapartym tchem. Kryminały współczesne w dużej mierze korzystają z rozwiązań znanych w klasycznych powieściach kryminalnych chociażby Agathy Christie. Warto więc poznać także klasyki, aby móc czerpać większą przyjemność z kontaktu z kryminałem.