Home / Księgarnia / Gry edukacyjne kreatywna nauka
single

Gry edukacyjne kreatywna nauka

Dzieci oprócz nauki, potrzebują jeszcze rozrywki. Dobrym sposobem na naukę poprzez zabawę są gry edukacyjne. Pobudzają one mózg do rozwoju i pracy.

Wyróżniamy dwa rodzaje gier edukacyjnych: gry treningowe i gry informacyjne.

Gry treningowe

Głównym celem gier treningowych jest skłonienie graczy do realizowania określonych czynności, a przez to trenowanie swoich umiejętności. Zaliczamy do nich: gry umysłowe i zabawy sportowe.

Gry umysłowe są przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale także dla osób starszych. Zaliczamy do nich między innymi szachy, warcaby czy Scrabble. Pobudzają one mózg do pracy, dzięki temu ćwiczymy pamięć czy koncentrację. Dzięki nim dzieci ćwiczą pamięć, a dorośli na dłużej poprawiają swoją kondycję umysłową.

Zabawy sportowe dzięki nim można poprawić swoją kondycję fizyczną i refleks. Zalicza się do nich między innymi skakankę czy berek, które były hitem naszego dzieciństwa. Kiedyś dzieci spędzały czas na takich właśnie grach, a nie przed komputerem.

Gry informacyjne 

Gry informacyjne to takie, w trakcie których gracz poznaje odpowiedzi na pytania, których wcześniej nie znał. Poszerza się dzięki nim swoją wiedzę.

Podsumowanie

Dzięki takim edukacyjnym grom, możemy poszerzyć swoją wiedzę i ćwiczyć umysł. Do dzisiaj pamiętam jak z moją babcią grałam w „Człowieku nie irytuj się” i przynosiło to tyle frajdy. Nie trzeba było komputera, lecz lepiej było spędzić czas na grach planszowych z rodziną i kształtować relację.

Post Tagged with