Gra Emocje – dla kogo, o czym?

Wybór gry dla dziecka często przysparza rodzicom nieco trudności, szczególnie gdy mowa o malcach, które jeszcze nie posiadają szerokiej wiedzy. W takiej sytuacji zabawa taka jak Monopoly nie jest możliwa, jednak na szczęście – dostępne są mądre gdy dostosowane również do wieku młodszych dzieci – takie jak Emocje.

Gra Emocje – czego uczy?

Przede wszystkim – bardzo trudnej sztuki okazywania emocji. Problemy w tym zakresie mają nie tylko maluchy, ale również część dorosłych – dlatego może okazać się, że niejeden rodzic również skorzysta, grając z dzieckiem.

Podczas rozgrywki każdy z uczestników może dowiedzieć się o tym, dlaczego odczuwamy pewne emocje (jak smutek, żal, strach, radość), co za nimi stoi, dlaczego tak a nie inaczej reagujemy na określone uczucia, a także – co możemy zrobić, by lepiej sobie z nimi radzić. Ta edukacyjna rozgrywka zbliża również do siebie członków rodziny, pozwalając im uzewnętrznić swoje emocje i podzielić się nimi z innymi.

Dla kogo?

Gra Emocje (tutaj) nie posiada maksymalnego wieku dla gracza, choć istnieje minimalna granica, związana z obecnością niewielkich elementów. Są nią trzy lata: zachodzi bowiem ryzyko, że mniejsze dziecko połknie któryś z drobniejszych elementów.

Zachęcamy, by rodzice grali w tę pozycję z dziećmi: taka wspólna zabawa przyniesie korzyści dla obydwu stron. Pozwoli lepiej się zrozumieć, ale również zapewni doskonałą zabawę na całe popołudnie. Z pewnością po kilku takich rozgrywkach rodzice innym okiem spojrzą na płaczące dziecko, a malec – zastanowi się, nim urządzi awanturę „o nic”.