Fantastyczna przygoda

Literatura fantasy ma swoich oddanych fanów. Pozwala ona przenieść się w zupełnie inny świat, który nie ma szansy na spełnienie, daje niepowtarzalną okazję na uruchomienie wyobraźnie na ogromną skalę. W końcu zobaczyć coś, co nigdy nie istniało jest nie lada sztuką, a może być wyśmienitą zabawą.

Czym jest fantasy?

Książki fantasy charakteryzują się przedstawianiem wyimaginowanej rzeczywistości, której elementy nie są ograniczone przez absolutnie żadne prawa przyrody. W tym gatunku autor jest zupełnie wolny w tworzeniu świata jaki tylko sobie wymyśli. Otaczająca zewsząd magia, niewidzialne stworzenia, zwierzęta przemawiające ludzkim głosem, teleportujący się człowiek, który nigdy nie umiera – to musi mocno oddziaływać na czytelnika, który podczas lektury przenosi się w wybrany świat. Nie można także zapominać o głębszej treści, bo fantasy to nie tylko opowiastki o smokach i wróżkach, to także powieści, które za magiczną kurtyną kryją wielkie życiowe mądrości. Zainteresowani? Po więcej informacji zapraszam tutaj: https://rewolucja.co.uk/ksiazki/literatura/fantastyka-fantasy.

Przetestuj

Tak specyficzny gatunek jakim jest fantasy dzieli czytelników na tych w nim zakochanych oraz tych, którzy szeroko omijają taką tematykę. Nic w tym dziwnego, skoro nurt ten jest bardzo wyrazisty z powtarzalnymi elementami. Jednak chociaż raz w życiu warto sięgnąć po książkę fantasy i przekonać się czy tak naprawdę są magiczne krainy.