Duchowy aspekt jedzenia

Współcześnie ludzie coraz częściej poszukują okazji do rozwoju. Dla jednych wystarczającym jest jedynie rozwój osobisty, kursy i nowe kompetencje, inni znajdują się już na takim poziomie, że rozpoczynają poszukiwania duchowe. Rozwój duchowy jest nie tylko oparty o rozwój naszej niematerialnej części – ważna jest koegzystencja pomiędzy powłoką cielesną i duchową. Jednym z istotnych aspektów takiego rozwoju jest rola żywienia w nim.

Jak zacząć rozwijać się duchowo?

Rozwój duchowy bywa kultywowany za pomocą wielu czynników. Dbałość  o odpowiednią dla naszej cielesnej powłoki dietę jest jednym z nich. Pomocą w takich poszukiwaniach może być książka Filozofia smaku zgłębiająca w sposób przystępny wspomniany temat. Autorka zwraca uwagę, że aby wyeliminować z naszego życia choroby i pasożyty niezwykle istotne jest dostosowanie diety do naszej duszy.

Dieta dla duszy

Stosując niewłaściwą dietę można doprowadzić do wystąpienia chorób, czy nawet zachwiania równowagi w organizmie. W takim wypadku niezwykle istotnym jest aby odpowiednio zbilansować dietę i wyeliminować z posiłków przyprawy wpływające na nas niekorzystnie, nawet jeśli postępujemy zgodnie z przepisami naszych matek i babć na ich klasyczne potrawy.