Rzeczy piękne —można spotykać się z nimi codziennie, choć często w miejscach i sytuacjach, w których się tego nie spodziewa. Kwartalnik Design Alive stara się odnajdywać piękno w każdym, najprostszym nawet przedmiocie.

Pismo skupia w sobie tematykę bliską architektom — dobrze zaprojektowane z myślą o użytkowniku budynki oraz wnętrza. Pokazuje przykłady jak uporządkować swoje domy i mieszkania, aby czuć się w nich lepiej. Amatorzy dizajnu również znajdą tutaj coś dla siebie. Innowacyjne rozwiązania meblowe, projektowanie graficzne i identyfikacja wizualna, a także nowinki technologiczne, w których postawiono nie tylko na funkcje urządzenia, ale też dopracowany wygląd i ergonomię użytkowania — to wszystko zapełnia strony Alive Design kwartalnika.

Magazyn to nie tylko miłe dla oka przedmioty, budynki i wnętrza. Redaktorzy skupiają swoją uwagę przede wszystkim na historiach. Ciekawe życiorysy projektantów mody i artystów, czy opowieści o niszowych pracowniach, które odnalazły swoje miejsce na rynku kreatywności, z pewnością zainspirują wielu czytelników. Czasopismo Design Alive w każdym numerze opowiada o pięknie, jakie może zaistnieć w codzienności, która przez tak wielu ludzi nazywana jest dziś szarą.