Czym jest parapsychologia?

Parapsychologia to pseudonauka zajmująca się badaniem, a w zasadzie promowaniem zjawisk, które wykraczają poza podejście naukowe. Pozwala widzieć zmarłych, rozmawiać z duchami zmarłych, widzieć przez ściany bez specjalnego sprzętu, pozwala nauczyć się rozpraszać chmury wzrokiem i kierować ruchem jedną myślą – to typowe tematy parapsychologii. Wraz z ezoteryką, magią i mistycyzmem jest to rodzaj psychologii cudowności.

Przedmiot parapsychologii

parapsychologia

Wszystkie działania parapsychologa są ukierunkowane na poszukiwanie wyjaśnień nienormalnych zjawisk zachodzących we współczesnym świecie. Nikt nie zaprzeczy, że istnieją ludzie z fenomenalną pamięcią, z hiper intuicją, z darem przewidywania i z telekinezą.

Parapsychologia książka stara się znaleźć wyjaśnienie tych anomalii. Osoby obdarzone supermocami dobrowolnie poddają się różnym badaniom i diagnostyce. Ich dar jest testowany w praktyce, eksperci starają się znaleźć nawet najmniejsze wskazówki, które mogą pomóc w rozwikłaniu tajemnicy tych zdolności i opracować nauki o ich rozwoju u innych ludzi. Takie książki znajdziesz na rewolucja.co.uk.

Przedmiotem parapsychologii jest kilka zjawisk jednocześnie:

  • Fenomenalne i nienaturalne zdolności ludzkiej psychiki;
  • Jasnowidzenie, telekineza, hipnoza, psychokineza;
  • Zjawiska anomalne w przyrodzie.

Duchy, świat podziemny i życie po śmierci były przedmiotem zainteresowania przez cały okres istnienia ludzkości. Ta pseudonauka obejmuje szerokie spektrum wszelkiego rodzaju niewyjaśnionych zjawisk, które zostały zarejestrowane i mają świadków, ale ich natura nie jest znana światu nauki.