Coś dla wielbicieli piłki nożnej…

ronaldo-chopiec-ktry-wiedzia-czego-chce_274236Obecnie na rynku literackim, każdy znajdzie coś dla siebie. Literatura nie ogranicza się do kryminałów, romansów i książek przygodowych. Powstaje wiele dzieł poświęconych osobom publicznym oraz „mistrzom” sporu. Zapewne ten fakt ucieszyć może szczególnie fanów sportowych.

Bestsellery książkowe „krążące” wokół tematyki sportu to wspaniałe źródło wiedzy na temat najważniejszych postaci świata sportu. Jedną z takich książek może być wydana w 2015 roku pozycja pod tytułem „Ronaldo chłopiec, który wiedział czego chce”. Autorką tego ponad 200 stronicowego dzieła jest Yvette Żółtowska-Darska. Książka zyskała miano bestselleru, zapewne z powodu niemalejącej popularności piłkarza. Warto podkreślić, że autorka bardzo szczegółowo opisała wiele wydarzeń z życia sportowca. Nie oceniała jego wyborów, a jedynie stała się opisywać poszczególne etapy jego życia prywatnego i kariery.

Historia Christiano Ronaldo rozpoczyna się, gdy ma on osiem lat. Już wtedy namiętnie grywał w piłkę, jednak z różnym skutkiem. Do osiągnięcia sławy dzieliło go jeszcze wiele prywatnych przeszkód i problemów zdrowotnych. Sama książka, nie jest jedynie próbą ukazania życia sportowca, ale także opowieścią o determinacji w drodze do osiągnięcia celu. O ogromnym talencie, marzeniach i ciężkiej pracy, która w końcu przyniosła rezultaty.