Bestsellery książkowe czyli Miłoszewski wydał powieść

Nowa książka Zygmunta Miłoszewskiego jest w zasadzie bestsellerem zanim jeszcze pojawi się w księgarni. Czytelnicy czekają, debatując nad informacjami, które pojawiają się w mediach. I wreszcie jest – „Jak zawsze” pojawia się w sprzedaży i od razu wskakuje listę bestsellerów książkowych w Empiku. To powieść inna niż poprzednie, ponieważ nie ma w niej w ogóle kryminału ani horroru. Jest romans, jest duże miasto, jest dystans i odrobina ironii. Miłoszewski udowodnił, że jest pisarzem wszechstronnym i wyrasta na polskiego pisarza dużego formatu. Trzeba przeczytać, koniecznie. 

Bestsellery książkowe to bardzo często biografie. „Ania. Biografia Anny Przybylskiej” napisana przez Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego to przyjazna i ciepła opowieść o lubianej aktorce. Sympatyczna bohaterka i życzliwe spojrzenie na nią czynią tę książkę w sumie bardzo pozytywną (pomimo choroby i śmierci). Świetna na bezpieczny prezent – dla mamy, babci, cioci. Schodzi jak ciepłe bułeczki.

Co jeszcze czyta się w Polsce? To, co wszędzie czyli Dana Browna. Najnowsza książka Dana Browna daje czytelnikowi dokładnie to, czego oczekuje. Zagadkę, intrygę, wyrazistych bohaterów, w tym znanego i lubianego doktora Roberta Langdona. Czyta się to dobrze, bo jest to rzetelne rzemiosło, w którym jest szacunek dla tekstu i dla czytelnika. Wymarzona rzecz na jesienny wieczór (no, góra na dwa wieczory).
Bestsellery książkowe z reguły opierają się na znanym nazwisku. Jak widać nie inaczej jest w Polsce.