Bajka, która wyjaśnia świat

Dzieci cierpiące na zespół Aspergera mają problemy z komunikacją, nawiązywaniem przyjaźni, czy rozpoznawaniem ukrytych znaczeń w rozmowie. Jak pomóc dziecku, które cierpi na Aspergera?

Przede wszystkim pasja


Dzieci z zespołem Aspergera są bardzo dosłowne, obsesyjnie zajmują się swoimi zainteresowaniami, a w rozmowie nie czują, gdy rozmówca używa przenośni oraz nie rozpoznają ukrytych znaczeń.

Dzieci z tym zespołem mają problemy z nawiązaniem współpracy w grupie, nie odczuwają empatii, a zainteresowania są dla nich najważniejsze. Dzieci z tym zespołem mają bardzo ograniczone kontakty z rówieśnikami. Nie umieją nawiązać więzi. Ich rozmowy są bardzo dosłowne. Porozumienia nie mogą nawiązać również dlatego, że ich gesty są bardzo skąpe. Utrzymują duży dystans fizyczny i nie umieją nawiązać kontaktu wzrokowego.

Dzieci, które mają zespół Aspergera, nie umieją wejść w grupę. Chcąc wytłumaczyć dzieciom dlaczego takie są warto sięgnąć do książek dla dzieci. Książki dla dzieci z zespołem Aspergera pomagają dziecku zrozumieć swoją inność, a jednocześnie mogą przekazać model zachowań, który ułatwi dziecku nawiązanie kontaktów.

Dla rodzica


Książki dla dzieci z zespołem Aspergera są również idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którym samodzielnie może być trudno wyjaśnić dziecku istotę choroby, czy zasady funkcjonujące w grupie, których dziecko rozumie.

Bajka, która w przystępny sposób opowie dziecku o życiu w świecie innych dzieci pomoże zrozumieć, a jednocześnie wyjaśni dziecku, że jest pełnowartościowym małym człowiekiem.